Новини проекту
Запрошуємо взяти участь у роботі конференції!
УВАГА! АКЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ!
УВАГА! РОЗІГРАШ ПОДАРУНКІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ!
Програма «Різдвяний табір в Чехії - Німеччини - Австрії»
Результати розіграшу подарунків до Дня працівників освіти!
VTG STUDY Канікули в Празі
VTG STUDY Вступ до творчих ВНЗ
Вітаємо з Днем працівників освіти!
Розіграш подарунків до Дня працівників освіти!
Спільна пропозиція E-Schools та МійКлас
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 22 людини

Учнівське самоврядування

Дата: 2 листопада 2017 о 17:40, Оновлено 18 листопада о 18:08

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА ШКІЛЬНОГО

УЧНІВСЬКОО САМОВРЯДУВАННЯ "ГРОМАДЯНИН"


Інформація

про волонтерську діяльність 

Миколаївської загальноосвітньої школи №40

з 2014 по 2018 рр.

Протягом багатьох років в житті Миколаївської загальноосвітньої школи №40 відбувалися значні і хвилюючі події. Все почалось, з 2014-2015 навчального року. Представники учнівської спільноти, батьки з шкільного батьківського комітету і вчителі відвідали Миколаївську 79-у аеромобільну бригаду десантних військ України. Слід зазначити, що загальними зусиллями учнів, вчителів й батьків школа зібрала кошти (14 200 грн) для гуманітарної допомоги бійцям батальйону спеціального призначення «Святий Миколай» та військовим, що перебувають в зоні АТО. 40 комплектів термобілизни для спецпризначенців було передано на зустрічі з ними.

Цього ж року, відбулась і нова зустріч: на КПП 79-ої окремої аеромобільної бригади дітей, вчителів і батьків зустрів зам. командира військової частини з роботи з особовим складом, підполковник Савка Іван Іванович. Учні приїхали не з порожніми руками, вони привезли з собою листи подяки, побажання й сподівання, малюнки (навіть від першокласників), в які вклали свою душу й серце та омріяне бажання миру та спокою в нашій країні.

Поряд з цим батьківський комітет школи привезли речі першої необхідності: 113 пар теплих шкарпеток, 108 шт. мила (господарського, туалетного), 64 упаковки прального порошку, 68 тюбиків зубної пасти, 48 штук зубних щіток, 96 станків для гоління та 76 кремів для та після гоління, 48 упаковок вологих серветок, 68 упаковок паперових серветок.

Щойно переступивши поріг КПП, представники школи зустрілися та поспілкувалися з речником президента України Юрієм Бірюковим, який приїхав разом з членами волонтерського руху «Крила Фенікса» до аеромобільної бригади з допомогою у вигляді 3-х військових позашляховиків.

Щирі військові провели цікаву екскурсію частиною. Діти й дорослі зі сльозами на очах слухали зворушливу розповідь підполковника про сучасний стан в зоні АТО, про те, як військові переживають за мирне населення: дітей, жінок, літніх людей нашої країни.

Дуже зворушили слова підполковника, який прибув із зони АТО, про те, що без історії немає майбутнього, що діти – це майбутнє нашої країни, і заради них наші воїни-захисники готові віддати свої життя. Дитячі листи та малюнки – найбільша цінність для солдатів, в окопах вони щоразу перечитують та тримають їх, як обереги, біля серця й в касках.

В наступному, 2015-2016 н.р., в школі було оголошено акцію по збору подарунків для дітей, які проживають і навчаються в зоні АТО.

В акції взяли участь учні, вчителі та батьки. Кожен клас оформив свої подарунки для діток із Сходу. У ящиках були канцелярські приладдя, новорічні іграшки, сувеніри тощо.

Найменші учні нашої школи малювали малюнки, майстрували різноманітні вироби для своїх ровесників із побажаннями триматися та вірити в перемогу.

Для передачі благодійної допомоги дітям, до школи завітав випускник нашої школи, учасник АТО, Поздняк В'ячеслав. Нині він разом з іншими волонтерами проводить лекції, практичні заняття для учнів з безпечної поведінки на замінованих територіях.

Продовжилась волонтерська діяльність під час міської акції «Зелена аптека», яка проводилась з метою патріотичного виховання підростаючого покоління, формування поваги до захисників України, воїнів-учасників АТО, виховання в учнівської молоді активної життєвої позиції, громадянської активності, доброти і милосердя.

Найактивнішими були учні 7-Б класу. Вони організували збір лікарських рослин відповідно до Положення, а саме розглянули та упакували рекомендовані рослини для пакування фіточаю: липа (цвіт з прилисниками), ромашка лікарська (квіти), м’ята (трава), гісоп (верхівки пагонів), меліса (трава), калина (плоди), горобина (плоди), зібрані у 2016 році на екологічно чистих територіях, засушені і збережені з дотриманням відповідних норм.

2017-2018 н.р., був дуже насичений. Учнівські колективи долучилися до міського історико-патріотичного проекту «АТО. Перерва на війну». Під час якого пройшли  зустрічі з учасниками АТО. Запрошені учасники АТО та військовослужбовці почули від педагогічного колективу та учнівської молоді щирі слова подяки і шани. Деякі учні підготували презентації про своїх батьків, учасників АТО «Україна та її герої». Розповіді дівчат розчулили присутніх. Усі вони наголошували, що всією родиною намагаються забути про все те страхіття, яке їм довелося пережити за той період, коли їхні батьки перебували у зоні АТО.

Після презентацій виступили і гості. Із глибоким сумом та болем в очах бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений у зоні АТО. У своєму виступі наголосили на важливості допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання, що в часи воєнної загрози є пріоритетним для кожного учня школи та України. Воїни також поділилися історіями про фронтові будні. Кожен із них коротко розповів просебе, про службу в армії та безпосередньо про війну на сході.

Слухаючи розповіді бійців, учні уявляли страшні картини воєнних буднів. Розповіді були емоційними та пронизані болем. Але захисники сповнені оптимізму та готові в будь-який момент стати у стрій і боронити рідну землю й надалі. На згадку про зустріч учнівський та педагогічний колективи подякували захисникам, подарувавши кожному невеличкі сувеніри, що їх оберігатимуть у тяжкі години та речі першої необхідності, солодощі, чай, каву. Сюрпризом для бійців були дитячі листи-подяки, саморобні обереги та колективно складений плакат з побажаннями.

Несподіваною була посилка від бійців АТО. Вони надіслали прапор України із підписами воєннослужбовців.

Велику участь взяли учні і в благодійній акції «Запали надію в серці». Акція включала в себе виготовлення рушників «Миру та єднання», які виготовили Гучек Анастасія Андріївна (7-Б), Бесєдіна Дар'я Дмитрівна (8-А), Левашова Інна Андріївна (8-А), Мар’янко Олександра Олександрівна (8-А), Рязанцева Анастасія Дмитрівна (8-В), Санкевич Катерина Костянтинівна (8-В) та Ільїнська Ірина Віталіївна (9-Б). 19.10.2017 р. відбулася зустріч здобувачів освіти, курсантів КЮМ з військовослужбовцями, на якій було передано близько 300 рушників.

В грудні, у міському Палаці Творчості учнів відбувся фестиваль волонтерів «Добрі серця 2017». На заході було нагороджено волонтерів, які брали активну участь у благодійних акція. Серед нагороджених були і представників ЗОШ №40: Могилевець Олександра, Посохов руслан, Федоровська Анастасія, Бушмич Діана та Сириця Тетяна. Діти були нагороджені дипломами Лауреатів фестивалю волонтерів «Добрі серця» в номінації «УЧЕНЬ ВОЛОНТЕР 2017».

Більшість учнів підтримують дружні відносини та співпрацюють з різними громадськими та благодійними організаціями, такими як: «Червоний хрест» та «Світ не без добрих людей», (на принципах взаємоповаги і незалежності), є активними учасниками в акціях «Допоможи одноліткам» (збір канцтоварів та шкільного приладдя), «Запали свічку», «Запали надію в серці» (ІІ етап міської благодійної акції: збір подушок-думок із побажаннями).

Учнівський колектив школи є активним учасником конкурсів «Лист ВІЛ – інфікованому другу» (обласний конкурс учнівської творчості з нагоди Міжнародного дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими), «Здай кров заради життя» (міжнародний українсько-литовський конкурс малюнків від організації «Серце до серця»), районному конкурсі плакатів «Крок у здорове майбутнє!», присвяченого Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом (Левченко Анна зайняла ІІ місце) та інших. Щороку, учнями школи проводилися шкільні благодійні акції «Подаруй дитині радість» (збір канцелярських приладів та солодощів для вихованців Миколаївської спеціальної ЗОШ-інтернат №2 Миколаївської обласної ради та дитячого садочка № 106).

Нам є ким пишатись! Творімо добрі справи й надалі!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.